
Foto: Olaf Akselsen/SB
Hvor: Sandefjord kunst- og kulturkirke
Når: 24. desember
Tid: 14.00
Pris: Kollekt
Julaften i Sandefjord kunst- og kulturkirke
Vi har igjen gleden av å invitere små og store til MiSKs og Sandefjord menighets tradisjonsrike julaftensgudstjenester i kunst- og kulturkirken. I år starter de to gudstjenestene kl. 14.00 og 16.00.
Vakrere julaften kan en vanskelig tenke seg. Her formidles juleevangeliets kjente fortelling gjennom dans fra Maria og Josef, hyrder og engler, til levende klassisk musikk.
Medvirkende:
Dansere fra Spotlight dansestudio v/Marit Thoresen
Svend Erik Andersen, trompet
Bendik Engebretsen Kløvdal, fiolin
Jørgen Fasting, obo
Kristine Rustad, gambe
Åge Kjær, sang
Sandefjord gutte- og jentekorps (kun kl. 14.00)
Liturg er Therese Bustadmo, og kulturkirkekantor Svein Rustad sitter ved orgelet, og tradisjonen tro avslutter han gudstjenestene med Charles-Marie Widors mektige Toccata.
Lignende arrangementer:
Kom og hør “vår egen” Margrethe Fredheim, sopran, sammen med Vestfold Operakor
Kom og hør Margrethe Fredheim, sopran, sammen med Vestfold Operakor
I et samarbeid med Fjordjazzfestivalen ønsker MiSK velkommen til en svingende jazzgudstjeneste full av glede. Dette er en av vårens store musikalske gudstjenesteopplevelser.
Har du sett serien A-laget på NRK TV? La deg da berøre av denne konsertopplevelsen med Dissimilis
PS!! Disse blir byttet ut med lignende arrangementer ettersom de blir publisert! :)